Извънкласна дейност

Занимания по интереси в ПМГ „Академик Иван Гюзелев“

След обобщаване на резултатите от анкетното проучване идентифицирахме интересите на учениците. Обсъдиха се възможностите за групи по интереси, които училището ще предложи за втори учебен срок на 2018/ 2019 учебна година.

Според желанията им, в училището ни ще се провеждат занимания по интереси за учениците от V-ти до XII-ти клас в следните осем клуба:

• Клуб „Архимед“, с ръководител Радка Петрова
  • Клуб „Състезателна математика“ с ръководител Радка Петрова
  • Клуб „Азбуки“, с ръководител Александър Емилов
  • Клуб „В света на органичната химия“, с ръководител Атанаска Кюмюрджиева
  • Клуб „Баскетбол“, с ръководител Ясен Симеонов
  • Клуб “Волейбол“, с ръководител Румен Янчев
  • Клуб „Хандбал“, с ръководител Антоанета Андреева
  • Студио „Театрален свят“, с ръководител Марияна Митева

В ПМГ „Академик Иван Гюзелев“ гр. Габрово, стартира кампанията за организиране на заниманията по интереси с учениците, съгласно Наредбата за приобщаващото образование. На заседание на педагогическия съвет учителите бяха запознати с последните изменения на Наредбата с ПМС № 289 от 12 декември 2018 г. и указанията за организиране на заниманията по интереси с учениците. Съгласно чл.21а ал.2 от Наредбата за приобщаващо образование, се провежда анкетно проучване сред учениците за идентифициране заниманията по интереси, в които те желаят да бъдат включени. Предстои изготвяне на Анализ на резултатите от анкетирането, като основа за изработването на Училищна програма за занимания по интереси. До 21 януари 2019 година търсените занимания по интереси ще бъдат регистрирани в електронната платформа, съответно желанията и потребностите на учениците от ПМГ „Академик Иван Гюзелев“ гр. Габрово.

IMG 20190516 113655

На 16 май 2019 г. ученици от 9 клас посетиха Националното военно училище "Васил Левски" във Велико Търново. Там те се запознаха с основните задължения и отговорности на българския войник, заеманите длъжности в българската армия и възможностите за обучение в училището. Учениците видяха различни военни оръжия.

Окръжен съд Габрово

По повод деня на отворените врати в Окръжен съд - Габрово на 16.04.2019 г. ученици от 9б, г и 11г класове от ПМГ "Акад.Иван Гюзелев" посетиха Окръжен съд, където бяха запознати с функциите на съда, организацията на работа в различните служби, както и с различните дела, и някои основни моменти в процеса на правораздаване.

Д О Б Р Е   Д О Ш Л И

на страницата на Театрална формация "Д В И Ж Е Н И Е"

maski photo

Нашето голямо пътуване без виза и билет в света на театъра започна в далечната 1990.

НИЕ, участниците в театралната формация,

ЗНАЕМ, ЧЕ

• ТЕАТЪРЪТ възпитава в усет към красивото, в толерантност, отговорност, точност;
  • каквото и да си изберем като професия, тези качества са ни нужни на сцената ЖИВОТ;
  • директният допир до изкуството ТЕАТЪР, чрез своята синкретика (съченание в едно на музика, слово и танц ) разкрепостява чрез магията на превъплъщението;
  • ТЕАТЪРЪТ е игра-магия, в която 2+2 никога не прави 4...
Ако не беше МАГИЯТА, ако не беше здравото ни "прихващане" от нея, едва ли бихме оцелели вече повече от 20 години като формация!

За контакти

Адрес: ул. Елин Пелин №2 5300 Габрово, България