Spelling Bee 2020

sp bee

Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“ вече има двама претенденти за участие в регионалния кръг на  Десетото национално състезание по правопис на английски език Spelling Bee.sp bee 1 20

Рая Ивова Шикова от 7а клас се класира на първо място в училищния кръг, който се проведе на 26.02.2020г. в Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“ .

Рая Ивова Шикова спелува правилно думата rehearsе и победи Георги Атанасов Илиев, който остана втори. И двамата ученици имат право да участват на  регионалното състезание, което ще се проведе в края на м. март, 2020 г. в гр. Велико Търново. Националният кръг на състезанието ще се проведе на 25 април 2020 в София.

Spelling Bee е традиционно американско състезание, в което участниците спелуват (от англ. spelling), т.е. произнасят буква по буква различни думи на английски език. Състезанието повишава интереса на учениците към изучаването на английския език и подобрява знанията им чрез забавни и интерактивни дейности. Spelling Bee се провежда в България вече 10 години, и за това време пораснаха и хилядите участници от 3 до 7 клас, които с гордост помежду си се наричат “пчели” (от англ. Bee - пчела), създадоха приятелства, а състезанието им показа, че за да успееш трябва да си уверен, постоянен и много мотивиран.

Всяка година организаторите предлагат на училищата да участват в допълнителни дейности и конкурси по значими теми като безопасността в интернет пространството, агресията в училище, взаимопомощта. В юбилейната година участниците ще се включат в кампания под наслов Share the BEE spirit, за да може повече хора от местните общности да споделят духа на състезанието и да научат защо е толкова значимо то за ученици и учители от цялата страна.

Състезанието се организира от Фондация “Корпус за образование и развитие - КОРПлюС”. То се осъществява в партньорство с Фондация „Америка за България”,  Посолството на САЩ, Британски съвет и Министерство на образованието и науката.

Развитието на състезанието може да следите на www.spellingbee.bg  и на страницата във Facebook - https://www.facebook.com/pages/Bulgarian-National-English-Spelling-Bee/130534310346449?ref=hl.

За контакти

Адрес: ул. Елин Пелин №2 5300 Габрово, България