Директор Цветана Кюмюрджиева

Мили ученици,

Сред приказките, които четете и знаете, има една специална. Тя е вашата приказка, тази, която вие сами ще напишете, докато пораствате. За да бъде успешна, вие трябва да преминете през страната на познанието. Оттам преминават всички, които търсят своето място под слънцето. Страната на познанието свързва човека със света, помага му да различава доброто от злото, справедливото от несправедливото. За едно дълго пътуване винаги са необходими ориентири. И все пак знанието е привилегия, защото знаещият човек е по-умен от незнаещия, тъй като за него има повече възможности.

На добър час в световете на вашата приказка!

Директор Цветана Кюмюрджиева

Ученически съвет

us gramota

Срещите на УС се провеждат всяка сряда от 11:30ч. до 12:00ч. в камерната зала на училището. Дейността на УС, е свързана с организирането на училищни тържества, благотворителни кампании, обучение на ученици и други. УС съществува както благодарение на желанието на ученици от всички класове, така и благодарение на подкрепата, която ни е оказвана от учителите. По този начин учениците, представени от председателите на класовете, получават информация по актуалните за училището теми и могат открито да изразяват мнението си, да говорят за създалите се проблеми и да ги решават. Основната цел на съвета е да защитава интересите на учениците на гимназията. Всеки, който проявява интерес към работата ни, може да заповяда, да изкаже мнение или да даде оценка за работата ни.

Ние работим за вас!

Ученически съвет на Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзлев“ (2020-2021)

Координатор:

Ванеса Пенева - учител по Български език и литература